top of page

DİJİTAL DİŞ HEKİMLİĞİ

Dijital Dişhekimliği

 

Yakın geleceğin diş hekimliği kesinlikle DİJİTAL

Ağız içi scannerların gelişmesi ile birlikte, diş hekimliğinde birçok durumda optik bir yolla ölçü alım işlemi gerçekleşmeye başladı.

 

Tüm dünyanın gitgide sınırsız bir şekilde dijitalleşmesi elbette Diş hekimliği sektörünü de en az aynı şekilde ve seviyede etkiledi. 

Dişler üzerine hazırlanan porselen veya zirkonyum kaplamalar tamamen cad cam teknolojisi ile el değmeden dijital ortamda dizayn edilip hazırlanmaya, bir çok vakada geleneksel ölçü alma yöntemi yerine,  dijital olarak ağız içi scannerlar kullanılarak bilgisayar ortamına aktarılmaya başlandı. Tabii ki bu hem hekim hem de hasta için çok daha konforlu , sorunsuz ve hızlı bir çalışma ortamı sağlamaya başladı. 

Uygun vakalarda tek seansta diş kesimi ve protezin yapıştırılması sağlanmaktadır bu sayede sosyal hayatınızda hiçbir sorun yaşamazsınız. Ayrıca ölçü alınırken öğürme refleksi ve mide bulantısı görülen hastalarda herhangi bir ölçü maddesi kullanılmayıp optik tarama ile ölçü alındığından herhangi bir rahatsızlık gözlenmez. Aynı zamanda bu sistemde kaplamalar el değmeden hazır homojen bloklardan üretildiği için daha dayanıklı olmaktadır.

 

Yine implant uygulama operasyonları da, 3 boyutlu tomografi cihazları ve beraberinde gerekirse rehber bir plak hazırlanması neticesinde büyük oranda dijital bir işlem haline gelmeye başladı. 

bottom of page